Siemię lniane na słodko – kisiel z truskawkami

Czerwiec 10, 2014

Napisana przeze mnie w styczniu notka o tym jaki wpływ ma siemię lniane na tempo w którym rosną włosy do tej pory cieszy się gigantyczną popularnością. Możecie nadrobić ją tutaj. Poza tym ja sama non stop polecam komuś picie siemienia lnianego na różne dolegliwości – głownie na kaszel. Większość osób reaguje w ten sam sposób: „bleeeeee”.

Niestety coś w tym jest. Siemię lniane to nie włoska pizza ani belgijskie frytki. To po prostu glut, który ma pomóc. Ja jestem przyzwyczajona do takich dziwnych rzeczy i totalnie akceptuje jego konsystencję oraz smak. Co jednak mają zrobić osoby, którym ono nie smakuje? Najlepiej połączyć je z owocami.

Dlatego dzisiaj mam dla Was banalny przepis na kisiel z siemienia lnianego i truskawek. Kiedy truskawki się skończą będzie można zastąpić je malinami, potem startym jabłkiem itp.

Czego potrzebujemy?

2 dużych łyżek siemienia lnianego

wody

10 truskawek

1 małej łyżeczki miodu

Jak zrobić kisiel?

Siemię lniane wlewamy do garnka, zalewamy 2 szklankami wody (albo 3 jeśli chcecie mieć mniejszego gluta). Całość gotujemy przez 10-15 minut, pamiętając o tym, żeby od czasu do czasu wszystko zamieszać, ponieważ inaczej siemię lniane może zacząć przywierać do garnka. W tym samym czasie myjemy truskawki, kroimy je i rozgniatamy widelcem na drobne kawałki. Kiedy woda z siemieniem lnianym zamieni się już w gęstego gluta zdejmujemy garnek z ognia i dodajemy truskawki. Mieszamy. Czekamy aż całość trochę ostygnie i dodajemy łyżkę miodu. Przelewamy kisiel do miseczek i ozdabiamy ćwiartkami truskawek. Gotowe!

_MG_9841-horz

Całość jest słodka (chociaż można zrezygnować z miodu), truskawkowa i zupełnie zapomina się o glutku, który się je.

Smacznego i na zdrowie!

Ja idę wcinać jeszcze więcej truskawek!

_MG_9832

Nie przegap kolejnego konkursu ani notki! Zapisz się na newsletter.