Jak mieć więcej energii w ciągu dnia? 13 sztuczek

Czerwiec 15, 2014

W naszym kraju każda pora roku jest zła i mało produktywna. W zimę jest za zimno, na jesieni za bardzo pada, na wiosnę te straszne pyłki, a w lato za gorąco. Każdy z nas na pamięć zna repertuar wymówek dla swojego nieróbstwa.

Ewentualnie w czerwcu mamy jesień.

Jak przetrwać, kiedy życie nie okazuje się być na każdym kroku przyjemne jak włoska pizza, zjedzona w trakcie leniwego popołudnia w lokalnej knajpce w Neapolu?

Mam dla Was kilka sposobów dzięki którym od dziś będzie żyło się łatwiej. Nie filozofujcie nad nimi zbytnio, tylko zacznijcie wprowadzać je w życie. Przed nami piękne, długie, ciepłe i pełne wyjątkowych nocy (i dni) lato. Tak będzie, bo tak mówię ja!

Jak wykorzystać je w 100%?

1. Jedź lżejsze potrawy. Pizza jest spoko, ale nie codziennie. Spróbuj koktajlu z owoców i kefiru, zapiekanej cukinii z kus kusem albo sałatki z fetą, a od razu poczujesz się lepiej.

2. Pij wodę albo soki ze świeżych owoców. Tego chyba nie muszę tłumaczyć? Woda z cytryną i do dzieła podbijać świat!

3. Spróbuj yerba mate albo zielonej herbaty. To tak na wszelki wypadek gdybyś potrzebował czegoś cieplejszego. Chociaż obydwie te rzeczy sprawdzą się również w wersji na zimno.

4. Ucinaj sobie 15 minutowe  drzemki. Jeżeli musiałeś wstać baaaaardzo rano, to nie ma takiej siły, żeby w środku dnia nie chciało ci się spać. Jeżeli tylko możesz to kolejną kawę zamień na 15 minut podchrapywania. Powinieneś naturalnie obudzić się po upływie tych minut, ale na wszelki wypadek nastaw cichutki dzwonek.

5. Zacznij uprawiać sport. To jest najlepsza metoda na dodanie sobie energii w ciągu dnia i wydłużenie dobry. Jeżeli nie wiesz jak zacząć to sprawdź tutaj.

6. Spędzaj część dnia na świeżym powietrzu. Jeżeli już naprawdę nie możesz to chociaż regularnie wietrz miejsce w którym pracujesz.

7. Słuchaj pogodnej muzyki.


8. Posprzątaj swoje otoczenie.
Nic nie będzie cie przytłaczać (jeśli nie wiesz jak odsyłam do notki jak zapanować nad swoim życiem)

9. Planuj swój odpoczynek w ciągu dnia, który nie będzie czasem spędzonym przed komputerem. Książka, rozciąganie na dywanie, albo szybki spacer – wybór należy do Ciebie.