10 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka (kiedy jest się dorosłym)

Czerwiec 1, 2015

Wiek biologiczny większości znanych nam celebrytów ciągle się zmniejsza (Krzyś Ibisz świętuje dziś roczek), nic więc dziwnego, że nam – zwykłym ludziom Internetu – czasem trudno spojrzeć w lustro. Amerykańscy naukowcy już dawno udowodnili, że siedzenie przed monitorem przyśpiesza powstawanie zmarszczek i zwiększa ilość siwych włosów (chociaż w sumie to drugie jest ostatnio w modzie). Dlatego dzisiaj, z okazji Dnia Dziecka, mam dla Was prezent.

10 pomysłów na spędzenie czasu w taki sposób, żeby odmłodzić swoją duszę i ciało. Kolejność wykonywania jest dowolna, ale pamiętajcie – starożytna reguła bogów młodości mówi, że wszystkie rzeczy trzeba wykonać jednego dnia. Koniecznie 1 czerwca. Tylko wtedy aura jest sprzyjająca i może sprawić, że duch młodości pozostanie z nami na kolejne 365 dni.

Gotowi? To do dzieła!

10 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka (kiedy jest się dorosłym)

1. Kup cały koszyczek truskawek. I bitą śmietanę. Umyj truskawki, przełóż do miski, wylej na nie całą bitą śmietanę i zjedz, nie przejmując się kaloriami. Przecież to samo zdrowie – owoce i białko.

2. Idź na spacer bez butów. Spróbuj pochodzić bosymi stopami po trawie. A potem się na niej połóż. Nie na kocu. Prosto na trawie. Przyjemnie, prawda?

3. Znajdź w okolicy jakiś trzepak i sprawdź, ile fikołków jesteś w stanie na nim zrobić.

4. A następnie poszukaj huśtawki i dowiedz się, czy wciąż masz lęk wysokości.

5. Narysuj coś. Weź białą kartkę i kredki (mogą być cienkopisy – to na pewno masz) i stwórz obrazek. To może być cokolwiek, ale pamiętaj – jesteś dzieckiem, najlepiej sprawdzą się domki, zwierzęta i kwiaty.

6. Kup bezalkoholowego szampana i jeszcze raz poczuj w ustach smak słodkich brzoskwiniowych bąbelków. Koniecznie wypij go z plastikowego kubeczka!

7. Podczas obiadu zakop mięso pod ziemniakami. Powiedz, że już zjadłaś/zjadłeś, a ziemniaków było za dużo. Następnie zamów deser.

8. Jeszcze raz zagraj w Monopoly i spróbuj kupić Aleje Ujazdowskie. Każda ulica może być Twoja.

9. Znajdź swoje kasety z muzyką z dzieciństwa, pożycz od kogoś odtwarzacz (albo wyciągnij go spod łóżka) i sprawdź, czy do Spice Girls nadal tańczy się tak samo dobrze.

10. Zrób sobie kanapkę. Chleb zastąp chałką, szynkę zamień na Nutellę, a zamiast pomidora wybierz żelki. Przecież w Dzień Dziecka wszystko jest dozwolone!

A na koniec dowiedz się, czy w Twojej okolicy nie ma jakiegoś dziecka, które potrzebuje pomocy. Może nie ma butów do gry w piłkę, a bardzo chciałoby zostać piłkarzem. A może jesteś w stanie pomóc mu ogarnąć matmę przed ostatnim sprawdzianem w czerwcu? Niech każdy ma możliwość kojarzenia dzieciństwa z miłymi chwilami!

Cudownego dnia Wam życzę!


Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go znajomym!