Na co warto pójść do teatru w marcu

Luty 23, 2013

Nowa seria na blogu, która mam nadzieję przybliży Wam teatr.

W związku z tym, że czasami pytacie mnie co ciekawego można zobaczyć aktualnie w teatrze, postanowiłam że raz na miesiąc będę to grupować i wrzucać w jedną notkę. Żebyście zdążyli kupić bilety notki będą dotyczyć kolejnych miesięcy, dlatego zaczynamy od marca. I niestety, tylko Warszawa, bo nie mieszkając w innych miastach trudno mi coś polecić. Linki z tytułami są aktywne i przeniosą Was od razu na stronę teatru. Bierzcie pierwszy wpis, dzielcie się ze znajomymi i dobrze się bawcie!

1. Bezimienne dzieło, Teatr Narodowy

bezimiennedzielo

Świeża premiera (02.03) Teatru Narodowego, aktualnie jeszcze w trakcie prób. Spektakl na podstawie tekstu Witkacego o tym samym tytule, więc mogę tylko zgadywać co z tego wyjdzie, ale obsada mówi, że może wyjść coś bardzo dobrego. Hycnar (!) Soliman, Kluźniak, Małecki, Radziwiłowicz i oni wszyscy w reżyserii Jana Englerta. Liczę co najmniej na coś o poziomie „Pożegnań”.

Dla kogo? Dla miłośników teatru w czystej postaci (zgaduję, ale raczej tak) i wszystkich szukających pretekstu do eleganckiego ubrania się (na salę Bogusławskiego można, a nawet trzeba).

Kiedy? 2, 3, 5, 6, 7 marca

2. Danuta W, Teatr Polonia

danuta

REWELACYJNY monodram Krystyny Jandy. Pisałam o nim już wcześniej, więc nie będę się powtarzać, bo wszystko można przeczytać tutaj. Punkt obowiązkowy dla każdego fana Krystyny Jandy.

Dla kogo? Dla wszystkich, którzy mają po dziurki w nosie serialowego aktorstwa i chcą przypomnieć sobie co ciekawego można zrobić intonacją w teatrze.

Kiedy? 1, 4, 5 marca

3. Madame, Teatr na Woli

madame

Świetna inscenizacja książki Antoniego Libery pod tym samym tytułem. „Madame” to jedna z moich ulubionych, o ile nie ulubiona książka. Zaczytywałam się w niej w liceum i pamiętam dokładnie moje zdziwienie, kiedy okazało się, że ktoś postanowił wystawić to na scenie. Jeżeli znacie książkę, to wiecie, że zadanie to nie należało do najłatwiejszych, ale udało się! Dla niektórych świetne wspomnienie minionych czasów, dla innych opowieść o młodzieńczej miłości, albo po prostu – świetnie zagrany i zrealizowany spektakl. Polecam szczególnie zwrócić uwagę na Waldemara Barwińskiego.

Dla kogo? Bez wyjątków dla wszystkich fanów Libery i ciekawy rozwiązań scenicznych.

Kiedy? 3,4 marca

4. UFO. Kontakt, Teatr Studio

ufo

Spektakl dyplomowy Wydziału Aktorskiego w Krakowie, w reżyserii Iwana Wyrypajewa. Przepiękna gra słowem, obrazem, intonacją i trochę gra na nosie widza ;) Więcej pisałam o tym tutaj. Gdybym miała polecić Wam tylko jeden spektakl w marcu, to na pewno byłoby to UFO.

Dla kogo? Dla wszystkich, którzy zwątpili w młodych aktorów.

Kiedy? 4,5,6 marca

5. Norwid Blues, Recital Natalii Sikory, Teatr Polski

norwid

Słyszałam ten recital już jakiś czas temu na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Głos Natalii jest jednym z moich ulubionych damskich wokali. Mocny, a nawet bardzo mocny, głęboki, idealnie wpasowujący się w klimaty tzw. piosenki z tekstem.

Dla kogo? Dla wszystkich fanów Noriwda i rewelacyjnych damskich głosów.

Kiedy? 9,10,12 maraca

Na dzisiaj tyle, a ponieważ jeszcze częściej niż co grają  w teatrze pytacie…w co się tam ubrać, to ten problem postaram się również niedługo rozwiązać ;)

| zdjęcie główne stąd | pozostałe zdjęcia z oficjalnych stron teatrów, zdjęcie ze spektklu Danuta W. pochodzi z materiałów prasowych Teatru Wybrzeże|

Ogłoszenia

ps. Dzisiaj jadę na weekend do Wrocławia na blogerskie spotkanie, wszystko będzie można śledzić na moim prywatnym profilu |klik|.

ps2. W związku z powyższym wyniki konkursu ze szczotkami będą po weekendzie, bo niektórzy z Was zostawili dość długie zgłoszenia ;)