Na co pójść do teatru w czerwcu?

Maj 29, 2013

W tym miesiącu nie macie wymówek, bo to już ostatni dzwonek.

W wakacje większość teatrów ma wolne. Przyznam szczerze – nigdy tego nie rozumiałam. Lipiec i sierpień są zawsze miesiącami podczas których najczęściej wychodzi się z domu. Okay, wszyscy jadą na urlop, wracają do domów i w stolicy jest mniej osób. Staram się to jakoś pojąć. Jednak gdybym to ja była dyrektorem teatru to zamknęłabym go na grudzień i styczeń. Przedzieranie się przez zaspy na spektakl jest trudniejsze niż ściągnięcie wakacyjnego widza. Dlatego serdecznie pozdrawiam Teatr Polonia, Och -Teatr i teatr Atelier w Sopocie – moje trzy stałe wakacyjne punkty. Ale o tym  będzie więcej w następnej notce. Teraz wracamy do tego, co warto zobaczyć w czerwcu. I zacznę nietypowo, bo do Gdańska.

1. Danuta W, Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Trochę się zdziwiłam, bo chciałam Was wysłać na nowy spektakl teatru Wybrzeże Czarownice z Salem, ale niestety nie grają go w czerwcu, tylko dopiero w lipcu(!). Miejcie to na uwadze (chociaż i tak Wam przypomnę), a w czerwcu wybierzcie się do Teatru Wybrzeże na Danutę W. Całą recenzję macie tutaj.

Dla kogo: dla wszystkich, którzy zwątpili w aktorów. Janda przywraca wiarę.

Kiedy: 26 czerwca

2.Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz śpiewają…Joplin, Osiecką, Hendrixa i Szpilmana, Teatr Studio

MUSICIE to usłyszeć! To jest duet nie z tej ziemi. Sikorę uwielbiam od dawna i to tym już pisałam milion razy, dlatego dzisiaj zwrócę uwagę na Marcina Januszkiewicza. Usłyszałam go dwa lata temu w Sopocie i od pierwszego dźwięku Wybacz Mamasza wiedziałam, że to będzie mistrzowskie wykonanie. Cztery minuty później, po usłyszeniu Cyrku nocąbyłam już jego psychofanką. Sikora wymieszana z Januszkiewiczem na scenie Teatru Studio to mistrzostwo świata. Byłam kilka dni temu na tym koncercie i śmiało mogę powiedzieć – tam nie ma złych momentów. Miałam ciarki przy prawie każdej piosence.  Bardzo, bardzo polecam.

Dla kogo: dla wszystkich, którzy oglądali finał X Factor i myślą, że w tym kraju tak prezentują się dobre głosy. Otóż, bzdura. Dobre głosy śpiewają w teatrze Studio.

Kiedy: 11 czerwca

3. …I MY WSZYSCY.ODCINEK 0, Teatr 21

O Teatrze 21 pisałam Wam już w zeszłym miesiącu. Jest to grupa teatralna składająca się z osób z zespołem Downa oraz spektrum autyzmu. Robią absolutnie magiczny, profesjonalny teatr. Coś bardzo unikalnego na skalę kraju. Świetnie się to ogląda.

Dla kogo: dla każdego o dużej wrażliwości.

Kiedy: 7 czerwca

4. Spotkania Teatrów Narodowych, Teatr Narodowy

W czerwcu święto teatralne w Teatrze Narodowym, możemy podglądać co się dzieje na zagranicznych scenach.W ramach tego punktu macie do wyboru cztery spektakle. Przyjadą do nas teatry z: Wiednia (na zdjęciu głównym, które wykonał Geogr Soulek oglądacie wnętrze Burgtheater) , Wilna, Sztokholmu oraz Sankt Petersburga. Zwłaszcza polecam ten ostatni, ogląda się wyśmienicie. Ponieważ tegoroczne spektakle nadal przed nami to niczego konkretnego Wam nie polecę. Zwracam jednak uwagę na to, że żeby wejść na wejściówkę musicie być duuużo wcześniej niż w przypadku regularnych spektakli. I bardzo pilnować swojego miejsca w kolejce ;)

Dla kogo: w zasadzie dla każdego, kto jest ciekawy teatru

Kiedy: 3-19 czerwca

Do zobaczenia w teatrze ;) Na siłowni spotkałam już kilka czytelniczek, mam nadzieję, że na teatr również przyjdzie czas!