Klasyczna sukienka z asymetrycznym dekoltem

Październik 29, 2015

Pamiętam, że stałam pewnego lipcowego dnia u konstruktorki przed lustrem, ubrana w jeden z prototypów swojej sukienki, uszyty jeszcze z płótna, kiedy nagle powiedziałam: „Przyszedł mi do głowy taki pomysł – może by Pani ten dekolt tak ścięła asymetrycznie?” I w tym momencie machnęłam ręką kilka razy, mając nadzieję, że konstruktorka zna mnie już na tyle, że zrozumie moje dziwne gesty.

Nie myliłam się. Wzięła do ręki nożyczki oraz szpilki. Po kilku chwilach nowy dekolt był gotowy.

– Tak, Claire Underwood oddałaby pół swojej garderoby za tę sukienkę – pomyślałam i natychmiast dodałam na głos: – Szyjemy to w czerni.

W ten sposób powstała klasyczna, czarna sukienka z wełny z asymetrycznym dekoltem, którą mam przyjemność zaprezentować Wam dzisiaj na zdjęciach. I chociaż faktycznie podczas wymyślania kroju myślałam o perfekcyjnej, obłędnie eleganckiej Claire Underwood z serialu House of Cards, która wychodzi wieczorem ze swoim mężem na szykowną kolację, to kiedy przygotowywałam się do sesji w Staroświeckim Sklepie Wedla, przyszedł mi do głowy zupełnie inny pomysł.

Wnętrze sklepu i ta sukienka idealnie zaczęły mi pasować do klimatów z dawnych lat. Wyciągnęłam z szafy pończochy z linią z tyłu, a Damiana poprosiłam, żeby uczesał mi koka w starym stylu.

I nagle okazało się, że to, o czym od zawsze piszę, znów się potwierdza. Czarna, klasyczna sukienka, wykonana z najwyższej jakości tkaniny, to uniwersalna część garderoby, bez względu na to, czy miałaby ją założyć Claire Underwood, czy też gwiazda przedwojennego kina. Pewne rzeczy się nie starzeją i są inwestycją na lata.

Asymetryczny dekolt przyciąga uwagę, a dwie zaokrąglone pionowe zaszewki wysmuklają sylwetkę. Rękaw o długości ¾ nadaje właściwych proporcji sylwetce. Prawie się nie gniecie – ewentualne zagniecenia wynikające z naturalnego użytkowania same prostują się po odwieszeniu sukienki. Nie wymaga częstego prania – nie łapie przykrych zapachów, dość trudno ją również ubrudzić.

Została stworzona po to, żeby każda z nas mogła spędzać w niej wieczory, które zapamięta do końca życia!

Przejdź do sklepu internetowego

SKLEP STACJONARNY

Wszystkie dostępne ubrania oraz rozmiary można przymierzyć i kupić w Studio Zaczkiewicz w Warszawie.

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Adres: ul. Poznańska 24 lok. 20 (wejście od ul.Wspólnej 53), I piętro.

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00

tel. +48 880 91 48 48

VU6B1094

VU6B1102

VU6B1122

VU6B1154

VU6B1135

VU6B1158

VU6B1192

VU6B1239

VU6B1261-horz

popr

VU6B1319

VU6B1300

VU6B1339

 


Sukienka: Monika Kamińska

Zdjęcia: perfekcyjnie czująca moje klimaty Magdalena Hanik

Włosy (przepraszam – najpiękniejsza fryzura w moim życiu): Damian Siczek / Tekstura

Miejsce: Pijalnia Czekolady Wedel, Staroświecki Sklep, Szpitalna 8, Warszawa (jeszcze raz ogromnie dziękuję za możliwość zrealizowania tam tej sesji, lepszego wnętrza nie mogłam sobie wymarzyć!)

PS Ale ja mam szczęście do ludzi w życiu!

Podoba Ci się ten post? Udostępnij go znajomym.